Canon printeru remonts. Kad izbeigusies drukas galviņa...
Katrs, kam vairāk bijusi saskare ar printeriem, zinās, ko Canon printeru gadījumā nozīmē "Error B200". Citādi šī kļūda izpaužas kā 5-kārtīga oranžās LED mirgošana, un ierīce pie dzīvības nekādi nav piedabūjama. Tautas valodā šī diagnoze saucas "izbeigusies drukas galviņa" jeb "nāksies atvērt maku un pirkt jaunu printeri", un lielum lielais vairums šo ierīču īpašnieku tā arī dara. Mainīt drukas galviņu ir pašnāvniecisks pasākums, jo šī rezerves daļa vidēji maksā tikpat, cik jauns printeris.
Dosim jaunu dzīvi vecajām tālruņu baterijām!
Parasti tālruņos bateriju maina tad, kad tās ietilpība nokrīt apmēram līdz pusei. Citi nemaina baterijas vispār, bet pērk uzreiz jaunu tālruni. Vecie dzelži tad mētājas kaut kur atvilktnēs. Drošvien nebūs neviena, kuriem neatrastos kāda nevajadzīga, savu nokalpojusi Nokia. Akumulatoru baterijām nolietojoties, vispirms zūd to spēja darboties pie lielām strāvām. Lauvas tiesa ampēru tiek patērēta radiokanālā - sakariem ar bāzes staciju un internetam. To nav grūti pārbaudīt - veca baterija, kas pie aktīvas lietošanas spēj turēt vairs tikai stundu-divas, mierīgi darbosies dienām ilgi stand-by režīmā.
Noderīgi: Jaunā SD atmiņas karšu klasifikācija
Nekomerciālā organizācija SD Card Association papildinājusi atmiņas karšu klasifikācijas standartus ar jauniem. Līdz šim bija seši ātrdarbības standarti - C2, C4, C6, C10 jeb Class, kur cipars apzīmēja SD kartes ieraksta ātrumu megabaitos sekundē (MB/s). Un divas Ultra High Speed klases: U1 un U3 ar rakstīšanas ātrumu attiecīgi 10 un 30 MB/s. Šiem cipariem ir izšķirošā nozīme, ar mobilo ierīci filmējot video. Pati zemākā klase nodrošina vien SD jeb 480p video ierakstu, kamēr augstākā - līdz pat 4K video.
Sociālā inženierija jeb Īsā pamācība IT krāpniecībā
Kā rāda pasaules veiksmīgāko hakeru uzbrukumu statistika, vairums no tiem saistīti ar cilvēciskajām problēmām. Cilvēku stulbums mēdz būt bezgalīgs, no tiem var izmakšķerēt jebkuru informāciju, un tie spēj paveikt vismuļķīgākās darbības. Pēc Latvijas piemēriem labi zinām, ka joprojām un vēl aizvien atrodas indivīdi, kurus var apmānīt ar SMS "Jūs esat vinnējis 10,000 Ls" vai zvanu "Jūsu mazdēls ir lielās nepatikšanās, nepieciešami 500 Ls". Atmetīsim šoreiz superstulbeņus, un pievērsīsimies normālām manipulācijām ar ikdienas cilvēkiem.
Lodēšanas pamati mājas apstākļos
Šis raksts ir drūmā vēsture no tiem laikiem, kad spēru pirmos soļus interneta publicistikā - 2007. gada janvāris, portāls Datuve.lv. Tomēr aktualitāti materiāls nav zaudējis arī mūsdienās. Laikam katrs no mums ir saskāries ar nepieciešamību pagarināt vai saremontēt kaut kādus vadus. Ja barošanas vai skandu vadus vēl pieļaujams savienot parastā kārtā, tad signāla vadiem prasības ir stipri augstākas. Kāpēc ir atšķirība? Ar laiku jebkuri vadi (izņemot apzeltītos) pārklājas ar oksīda kārtiņu. Tautā to sauc - apsūbē. Ja līnijā plūst daudzmaz stipra strāva, "saviķelējuma" vietā plānā oksīda kārtiņa tiek caursista, un nekādus traucējumus nejūtam. Signāla vados strāva mērāma mikroampēros un spriegums - milivoltos, tāpēc nekas caursists netiks. Oksidējies savienojums mums atriebsies ar trokšņiem, haotiskām skaļuma svārstībām utt. Tāpēc skaidrs, ka augstvērtīgu un izturīgu savienojumu var iegūt tikai un vienīgi lodējot. Lodēts savienojums ilgu laiku saglabās savas īpašības; tam nekaitēs gaisa mitrums un citi kaitīgie faktori.
PC barošanas bloks - spriegumu atjaunošana
Apskatot PC pamatspriegumus BIOS'ā un ar Everest palīdzību, atklājās, ka vienīgi +12 V spriegums atbilda normai. +5 V vietā bija 4,8 V (kas brīžiem īslaicīgi nokritās līdz 4,5 V), bet + 3,3 V vietā vien 2,8-2,9 V (periodiski līdz 2,7 V). Loģiski, ka pie tik zema sprieguma RAM darbība var tikt traucēta, kas arī noved pie sistēmas uzkāršanās. No kurienes pazeminājies spriegums - zināms, ka elektronikas detaļām novecojot, to parametri mainās. Īpaši tas raksturīgs noname izstrādājumiem, kāds arī bija šajā gadījumā.
PC barošanas bloka diagnostika
Tātad - kādā gadījumā var rasties šaubas par barošanas bloka derīgumu vai bojājumu? Protams, ja tas ož pēc deguma, vai no tā nākuši dūmi - viss ir skaidrs, un jāskrien uz veikalu pēc jauna. Bet ir gadījumi, kad dators vispār neieslēdzas, ventilatori negriežas, un vispār nekas nenotiek. Tādā gadījumā vainīga var būt arī mātesplate, vai kaut tā pati ieslēgšanas poga. Šeit tad arī noderēs rakstā iegūtās zināšanas, ar kurām varam noteikt barošanas bloka derīgumu.