Kā pareizi sodīt sievu
Šeihs Hifirs al Siddihs. Traktāts "Pamācības jaunajiem vīriem", 18. sadaļa
Šajā sadaļā es pastāstīšu, kas jādara, ja sieviete, kurai izkritusi laime kļūt par tavu sievu, sākusi iet nepareizus ceļus. Šādas sievietes pareizais ceļš sastāv no četrām sastāvdaļām: padevības, pieticības, bijības vīra priekšā, kā arī sievas un mātes sūtības izpratnes. Visas šīs sastāvdaļas rosina pazemību laulības dzīvē, bet ģimene, kā zināms, ir pasaules un sabiedrības balsts.
Ja tava sieva ir nepaklausīga, patvaļīga izteicienos, pametusi mājsaimniecību un bērnu audzināšanu, atsakās no laulātā pienākumu izpildes vai neciena tavus vecākus, tad viņa uzskatāma par nogājušu no ceļa un ir pelnījusi fizisku sodu, kādu saņem mājlopi, kuri izlauzušies no aploka. Strikti norādu tev: sievieti, kura nogājusi no ceļa, vīram ir jāsoda, un tādējādi jāatgriež uz pareizās taciņas.
Kāpēc rodas problēmas ar tavas sievas nepaklausību un nepiedienīgo uzvedību? Pirmais iemesls ir tava nolaidība un pārlieku maigā attieksme. Otrais - nolaidība un pārlieku maiga attieksme no viņas vecāku - īpaši tēva - puses. Ja tēvs bijis pārmēru labs pret meitu, un viņa nezināja pēriena, bet tikai maigumu un visatļautību, viņa kļūst par nepakļāvīgu sievu, kura neatzīst vīrieša vadošo lomu. Laulība ar tādu sievieti sola vienīgi vilšanos. Tevis paša pieļāvība un mīkstums rodas no tā, ka tavā ģimenē tēvs nebija gans pār sievieti, bet tikai daļa no ganāmpulka. Un vēl sliktāk, ja viņš ļāva mātei kļūt par ganu: vadīt ģimeni, lemt kā tērēt naudu un kā audzināt bērnus. Tagad ir arī tādas ģimenes, kurās mātēm ir atļauts pacelt roku pret zēniem. Labs tēvs iesitīs pa tādu roku ar rungu, jo zēns, kuru sodījusi māte, nevar izaugt par vīrieti.
Iespējams, ka tu esi pakļauts mūsdienu tendencēm, kurās tiek runāts par vīrieša un sievietes vienlīdzību. Ja tā, tad tu visdrīzāk būsi vīlies un nokļūsi nelaimīgā stāvoklī, jo sieviete nevar stūrēt ģimenes kuģi pretī uzplaukumam. Bez vīrieša virsvadības viņa kļūst kaprīza un haotiska, un ved kuģi uz rifiem.
Tikai aklais neredz, ka sieviete atrodas zemāk par vīrieti, un ja tu esi akls, tad minēšu trīs galvenos iemeslus vīra un tēva pārākumam pār sievu un meitu: Vispirms vīrs stāv pāri sievai tāpēc, ka laulības gultā viņš atdod no sevis. Otrais - vīrietis dzīvo domās, kamēr sieviete - emocijās. Vīrieša smadzenes ir lielākas, un tieši viņam pieder tiesības domāt un nospraust ceļu. Trešais - vīrietis ir stiprāks miesās, un tāpēc viņš gādā iztiku, ceļ māju, un aizsargā sievieti. Uzskatīt sievieti par līdztiesīgu - ir tas pats, kas iedrošināt kaķa neatkarību, kad tas ēd no saimnieka šķīvja.
Sievietei jāvelta pūles, lai saldinātu vīra dzīvi ar savu skaistumu, laulāto pienākumu izpildīšanu, mājsaimniecības vadīšanu, bērnu audzināšanu, un palīdzēšanu vīram. Pēc šiem pienākumiem atlikušo laiku sieviete var veltīt kādam patīkamam prieciņam, kā mākslas nodarbības, reliģiskās literatūras lasīšana vai sarunas ar gudriem cilvēkiem. Gudrs vīrs nestimulēs sievas saiešanos ar draudzenēm, īpaši tādām, kurām nav bērnu, un kuras piekopj izlaidīgu dzīvesveidu.
Tagad es tev pastāstīšu, kā sodīt sievieti, kuri novērsusies no pareizā ceļa, bet tieši - kas nepieliek savas lielākās pūles ģimenes labklājībā vai ir patvaļīga un runā pretī vīram. Nevajag piemērot fizisku ietekmēšanu uzreiz. Vispirms jāsastāda saraksts kas tieši nepatīk vīram - ko dara slikti vai nedara vispār. Varbūt sieva nesagaida vīru skaistā tērpā, visu dienu staigā nesakopta, neuzskata par vajadzīgu novilkt apģērbu no vīra, kad tas ienāk mājā. Tas pats attiecas uz vīra kāju apmazgāšanu vai mājas apavu pienešanu. Daudzi vīri pat nezin, kas ir īsts maigums un aprūpe tāpēc, ka sievas necenšas par viņiem rūpēties. Viņas aizņemtas ar savām lietām sākot ar tenkošanu ar draudzenēm līdz sēdēšanai sociālajos tīklos. Reālām rūpēm par vīru ir jāaizrauj sievieti. Tieši šeit viņa var sasniegt izaugsmes virsotnes, ja viņai laimēsies apprecēt tādu vīru, kurš viņai norādīs pareizo ceļu.
Tātad, kad saraksts sastādīts, vīrs norāda sievai uz viņas darbības vai bezdarbības skumjajiem rezultātiem, un apspriež sievas jauno uzvedību, kam vajadzētu viņu apmierināt. Protams, visiem vīriem vajadzētu ievērot veselo saprātu un prasību apjomu. Galu galā sieva nav kalpone. Bet nav vietā arī pārmērīga pielaidība. Jāapspriež ar sievu katra prasība un jāmēģina sasniegt abpusēju kompromisu. Ja šinī etapā vai pēc tam, kad sievietei būtu jāpieliek visas pūles prasību izpildīšanai, viņa vēl izrāda nepakļaušanos, patvarību vai paviršību - vīram ir laiks piemērot fizisku iespaidošanu.
Bet atkal es vēlētos atturēt vīrus no pārsteidzības. Pirmajā etapā labi iedarbojas sievas izslēgšana no laulības gultas. Vīriešiem, kuriem bijušas daudzas sievietes, un ir vairākas sievas, nebūs noslēpums, ka jebkura sieviete ir ļoti atkarīga no vīrieša intīmajiem glāstiem, un ļoti nopietni uzņem šādu sodu. Sākumā vīram ir jānosaka, ka sieva, kura nepilda savus pienākumus vai izrāda nepaklausību, tiek atstumta no laulības gultas uz trim-četrām dienām katrā šādā gadījumā. Gadās arī sievas, kuram šāds sods nav sods. Un ir pat tādas, kas izrādīs prieku. Diemžēl šādas sievietes pie prāta var vest vienīgi runga.
Kā tad pareizi iepērt sievu? Sākumā vīrietim vajag vēlreiz vērst sievas uzmanību uz faktu, ka viņa nav ņēmusi vērā viņa norādījumus un atkārtoti nolasīt prasību sarakstu, vēršot uzmanību uz punktiem, kuri nav izpildīti. Varbūt tas izsauks smaidu, bet pirmoreiz vajag sist sievu ar zobu bakstāmo. Vīram jāpieiet sievai un trīs reizes jāiesit ar zobu bakstāmo pa jebkuru ķermeņa daļu, brīdinot, ka nākamreiz sods tiks izpildīts ar nūjas palīdzību. Un parādīt sievai šo nūju. Nūja, ko kārtīgs vīrs izvēlas sievas sodīšanai, nedrīkst būt tievāka par mazo pirkstiņu, un ne resnāka par vidējo pirkstu. Tai jābūt no koka. Uz nūjas nedrīkst būt paresninājumu, metāla, kā arī tā nedrīkst būt no sausa koka, kas var sašķelties. Tas var sabojāt sievas ādu un padarīt viņu kroplīgu.
Labam vīram, kurš praktizē pakāpenību un darbību rūpīgumu, varētu rasties jautājums: pa kādām ķermeņa daļām un kā pērt sievu? Visus variantus paredzēt nevar, bet kā minimums ir vismaz divi sieviešu tipi un divi sitienu tipi. Kārnās sievietes, kuras pēc manām domām Radītājs uzsūtījis vīriešu sodīšanai, jāper asiem, bet viegliem sitieniem. Apaļīgās, kuras iemieso īstu Austrumu daiļumu, jāper retiem, lēniem, bet smagiem sitieniem. Nekad nevajag sist sievieti ar roku. Pirmkārt, var savainot roku. Otrkārt, vīrieša roka sievietēs nedrīkst asociēties ar sāpēm.
Nekādā gadījumā sievieti nedrīkst sist pa seju un pakausi, vēderu - īpaši lejasdaļu, jostas vietu, kā arī pleciem, plaukstām, kājām un ceļiem. Man bieži jautā - kālab nedrīkst pērt sievu pa jostas vietu? Uz ko es atbildu: šādi sodīta sieva ar mokām izpildīs mājas darbus, grīdu mazgāšanu un veļas magāšanu, kā arī nemaz nespēs celt smagumus un pienest vīram istabas čības. Kas attiecas uz pleciem, plaukstām, kājām un ceļiem, tad tās ir atvērtas vietas, kurām jāpriecē vīrietis, nevis jābaida tas ar zilumiem. Jāsit pa dibenu, roku un muguras augšdaļām, gurniem. Nevajag trenkāt sievu pa visu māju ar kliedzieniem un apvainojumiem. Tāda rīcība nav vīrieša cienīga. Sākumā jāpieiet sievai un pieklājīgi jāpalūdz saņemt sodu, pietupjoties vai nostājoties četrrāpus. Sievai iepriekš jānovelk kleita vai jānolaiž tās augšējā vai apakšējā daļa. Ja viņa pretojas, tad uzmanīgi jāizgriež tai rokas un varbūt arī jānofiksē ar veļas auklu. Pēc tam, piesardzīgi iespiežot sievas galvu starp saviem ceļiem, jāizpilda pēriens.
Vīrieši tāpat jautā, cik lielu sitienu skaitu drīkst izdarīt? Es atbildu, ka jebkurā gadījumā sitienu skaits nedrīkst būt lielāks par vienu sitienu uz katriem diviem sievas dzīves gadiem. Nekādā gadījumā nedrīkst prasīt no sievas klusēšanu, ļaujiet viņai kliegt un raudāt. Tas attiecas uz nākamajām divām stundām pēc pēriena. Ja pēc šī laika sieva nerimstas, lieciet viņai stāvēt klusu. Ja viņa to neizdzirdēs - sodiet atkārtoti. Piemetināšu, ka no pareizā ceļa nogājušas sievas audzināšana ir ļoti liels pārbaudījums vīrietim, kas prasa no viņa daudz pūļu. Bet tas ir to vērts, jo zinām daudzas sievietes, kas pēc pelnītā saņemšanas sākušas dzīvot padevībā, pieticībā un bijībā.