Profesija, kuras pārstāvjiem darbavietā ļauj izgulēties
15. maijs, 2016 pl. 9:42,
Nav komentāru
Šis fotostāsts nekādā gadījumā nebūs par "pažarniekiem" vai naktssargiem. Tas šoreiz būs par programmētājiem. Ja reiz Googles "kampusā" netrūkst dīvānu un spilvenu, tad loģiski, ka tie arī tiek izmantoti. Un tur atrodamas arī viltīgākas "guļ-uzpariktes":
Daudz tālāk šai jomā tikuši ķīniešu uzņēmēji. Kad Dai Xiang, rūgtās paša pieredzes mācīts, 2015. gadā dibināja IT kompāniju BaishanCloud, pats pirmais, ko viņš izdarīja - pasūtīja divstāvu nāras savam ofisam. Dai saprata, ka kodu rakstīšana ir radošs darbs, un ar dullu galvu kvalitatīvi to paveikt nevar. Bez tam projektu nodošanas stadijā nereti pulkstenī neskatās, un pat pārbraukt mājās var nebūt laika. Tāpēc darbā guļ gan naktī, gan dienā - viss pēc vajadzības.
Cui Meng, firmas GooPal dibinātājs, stāsta, ka IT attīstība Ķīnā ir daudz straujāka nekā ASV; arī konkurence pašu mājās ir milzīga. Strādāt virsstundas nākoties gandrīz vai ik dienas. Tāpēc darbiniekiem tiek atļauts gulēt gan uz spilvena pie datorgalda, gan uz dīvāniem. Saimnieks personīgi apsedz gulošos, gan arī atļaujas atpūsties pats.
Kāds firmas DouMiYouPin visai augsta ranga līdzstrādnieks darbdienu naktis izguļ turpat konferenču zālē kopā ar trim citiem kolēģiem. Braukāt katru dienu uz mājām Pekinas priekšpilsētā sanākot pārāk mokoši. Darbinieks ceļas 8.30, kopējā izlietnē nomazgājas, un 9.30 sāk pildīt darba pienākumus. Arī pasūtīt ēdienu vairākiem cilvēkiem reizē sanākot izdevīgāk. Kaur arī virsstundas apmaksā pieklājīgi, DouMiYouPin darbinieks sūdzas, ka trīsgadīgo meitu redzot tikai nedēļas nogalēs, kas viņam liekot justies vainīgam.
28-gadīgais Renren Credit Management programmētājs firmā, kura nodarbojas ar lielu datu masīvu apstrādi un finanšu risku izvērtēšanu, sūdzas, ka katru nedēļu dažkārt jāstrādā līdz 3-4 rītā. Šādos apstākļos pat "neesot laika sameklēt sev meiteni".
Guļvietās mēdz būt arī uzmundrinoši lozungi:
Avots 1, 2.
_________________