Pusaudzis - autists sēdēs 2 gadus par CIA un FBI direktoru e-pastu uzlaušanu
Firefox OS galīgais krahs: rīt slēgs "programmu veikalu"
Kompānija Mozilla 2011. gadā sāka izstrādāt savu mobilo operētājsistēmu B2G, kam vēlāk deva nosaukumu Firefox OS. Sistēmu bija paredzēts instalēt uz lētiem budžeta viedtālruņiem ar procesoru no 800 MHz, 256 MB RAM, ekrāniem ar vismaz 320x240 izšķirtspēju. Līdz 2014. gadam pavisam izlaida 18 viedtālruņu modeļus ar Firefox OS. Ražotāji, kuri bija ar mieru to izmēģināt: Alcatel, LG, ZTE, Huawei, un daži mazāk pazīstami. Ierīces maksāja no 33 USD līdz vairākiem simtiem atkarībā no hardware.
Windows 10 papildinās ar "mākslīgo intelektu"
Pasākumā Windows Developer Day Microsoft paziņoja par plāniem nākamajā lielajā atjauninājumā papildināt operētājsistēmu ar Windows ML platformu. To varēs lietot visās ierīcēs kā portatīvie un galddatori, serveri, datu centri, "lietu interneta" ierīces, Hololens brilles u.c. Atbalstīs arī virtuālās redzes procesorus kā Intel Movidius VPU. Windows ML veiks funkcijas, kuras piedēvē "mākslīgajam intelektam" - piemēram, varēs meklēt pēc video vai sastādīt advancētus mūzikas sarakstus. Un nevis pēc pievienotajiem tagiem, bet analizējot pašu failu saturu.
Testē aerotaksometru Cora
Googles līdzdibinātājam un šobrīd koncerna Alphabet ģenerāldirektoram Lerijam Peidžam piederošā Kalifornijas kompānija Kitty Hawk prezentējusi kompaktu elektrisko lidaparātu Cora. Projekts tapa veselus 8 gadus, un rezultātā sanāca visai interesants. Cora ir lidmašīnas un drona hibrīds, un tam nevajag skrejceļu. Pacelšanās un nolaišanās notiek ar 12 vertikālu propelleru palīdzību, bet kustība gaisā - ar lielāku horizontālu propelleru aizmugurē. Lidaparāta ātrums ir līdz 180 km/h, un tas var lidot 150-900 m augstumā.
Ar AMD Ryzen hibrīdprocesoriem Windows 7 nevar palaist
Populārajā forumā Reddit un AMD atbalsta lapā intensīvi sūdzas, ka tie, kuri nopirkuši jaunākās paaudzes AMD Raven Ridge hibrīdprocesorus Ryzen 3 2200G vai Ryzen 5 2400G, nekādi nevar tos piedabūt darboties ar Windows 7. Pie starta parādās zilais BSOD logs un tas arī viss. Kļūdas paziņojumā minēts nepilnīgs ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) atbalsts BIOS'ā. Pēc visa spriežot, vainīgs ir CPU integrētais grafikas procesors (GPU), ar ko Windows 7 nekādi negrib sadarboties. Ja pieslēdz atsevišķu videokarti - arī tad nekas nenotiek.
Samsung Galaxy S9/S9+: cik lielas cerības veikt remontu?
Kā jau vienmēr pēc jauna flagmaņa iznākšanas, pie darba ķērās populārās remontu vietnes iFixit meistari un inženieri, lai noskaidrotu, kas "lācītim vēderā". Šoreiz tika izjaukti Samsung Galaxy S9 un S9+. Interesants risinājums izrādījās stikli priekšā un aizmugurē. Ja tos nejauši sasit, tad elektronikas platēm nekas nekaitēs, jo shēmas droši aizsargātas ar īpašu plāksni, kas pieskrūvēta ar 16 skrūvēm. Protams, ūdensdrošība gan vairs nebūs. Pozitīvi tika vērtēts fakts, ka viedtālrunim ir moduļu konstrukcija, un moduļus var bez problēmām nomainīt.
Android vs iOS - kura fanāti lojālākie?
Organizācija Consumer Intelligence Research Partners veikusi liela mēroga pētījumu ar mērķi noskaidrot, cik lielā mērā patērētāji ir apmierināti ar izvēlēto mobilo platformu, un cik uzticīgi tai viņi ir. Lojalitāti noteica pēc pircēju procenta, kuri aktivēja jaunu viedtālruni un saglabāja izvēlēto platformu vismaz 12 mēnešus laikposmā, kas beidzās 2017. gada decembrī. Katru ceturksni tika veiktas aptaujas.
AsRock sāks ražot videokartes
Pazīstamais mātesplašu ražotājs AsRock aprīlī papildinās videokaršu ražotāju rindas. Sākumposmā izmantos AMD GPU čipus. Tā kā AMD nav ziņojis par ražošanas paplašināšanu, visdrīzāk AsRock "atraus" daļu procesoru citiem. Par iemeslu min pasliktinājušos peļņas rādītājus mātesplašu tirgū. Ja 2016. gadā uz mātesplatēm AsRock guva 85% peļņas, tad 2017. gadā vairs tikai 70%. Ienākumu kritums skaidrojams ar lielāku pieprasījumu pēc serveru mātesplatēm un rūpnieciskajiem datoriem.
Microsoft metīsies uz čipu izstrādi
Morgan Stanley investīciju bankas konferencē Microsoft boss Satja Nadella pauda jaunu virzienu kompānijas attīstībā: "Viena lieta jānoskaidro jau tagad: ja mēs nodarbojamies ar īpaši advancētām lietām vai mākoņdatošanu - šim nolūkam vajadzīgs atbilstošs silīcija sortiments". Un tālāk Nadella precizēja, ka netiek runāts tikai par nelielu veiktspējas uzlabošanu datu centros. Nozīmīgākais esot optimizēt čipus, jo tieši tas nosaka katras struktūrvienības peļņas līmeni, kas savukārt interesē investorus.
Viedtālrunis zem ūdens
Pēdējos gados aizvien biežāk reklāmās viedtālruņus rāda ūdenī peldošus. Tam jārada patērētājā pārliecība, ka šīs ierīces vairs no lietus nebaidās, un tās var brīvi ņemt līdz vannā. Lai noskaidrotu patiesību, Krievijas valsts kvalitātes dienests kopā ar ICRT (International Consumer Research and Testing Ltd) veica neatkarīgo ekspertīzi daudziem vairāk vai mazāk ūdensizturīgajiem viedtālruņu modeļiem. Testus veica divas nominācijās: lietus iedarbība un iegremdēšana ūdenī.
MWC 2018: stulbākās tendences
Barselonas izstādē MWC 2018 apmeklētājiem demonstrēja ne vienu vien izcilu viedtālruņa modeli. Tomēr netrūka arī atklāti neizdevušos vai pat stulbu risinājumu. Atceramies, ka pirmajos tālruņos vajadzēja vilkt ārā antenu, lai piezvanītu? Tagad līdzīgu risinājumu piedāvā Vivo modelī Apex, vienīgi jāvelk ārā selfiju kamera. Protams, ka šāds risinājums dod iespēju atvēlēt vēl vairāk vietas ekrānam, bet cik ilgi kamera lēkās iekšā-ārā, kamēr nosprūdīs? Bez tam parādās viegla iespēja šo kameru nolauzt. Nu ir jau plusi - kameras objektīvs nenotraipīsies, nesaskrāpēsies, bet veselas kaudzes kustīgu detaļu esamība ierīces uzticamību nepaaugstinās.
Pret GitHub vērsts visjaudīgākais DDoS uzbrukums visā vēsturē
Programmētāju platforma GitHub paziņojusi, ka 28. februārī pret to vērsts masīvs DDoS uzbrukums, kas uz neilgu laiku padarīja vietni nepieejamu. Uzbrukuma intensivitāte - 1.35 Tbit/s, kas pārspēj iepriekšējo rekordu 1.1 Tbit/s. Interesanti, ka GitHub ir labi aizsargāts pret DDoS, bet to nograut izdevās vienalga. Cloudflare eksperti ziņoja, ka lietots visai rets paņēmiens Memcrashed, kur uzbrukuma pastiprināšanai lietots programmrisinājums Memcached un atvērti UDP porti (šai gadījumā 11211).
ZTE viedtālruņos lietos "tīro" Android
Putins žvadzina jaunus kodolieročus
Vakar, 1. martā, Krievijas prezidents Vladimirs Putins novadīja prezentāciju, kuras laikā stāstīja par jaunākajiem sasniegumiem bruņošanās jomā, īpaši izceļot spārnoto raķeti, kuru "nevar apturēt ASV pretraķešu sistēmas nedz Eiropā, nedz Āzijā". Šoreiz tika aicināts plašs apmeklētāju loks, tāpēc uzstāšanās notika nevis Kremlī, bet gan Maskavas izstāžu centrā "Manēža". Spārnotā raķete atšķirībā no līdzīgām darbojas ar kodoldzinēju, tāpēc tai nav attāluma limita. Pēc ekspertu uzskata, izmantots gaisa-reaktīvais dzinējs, kad ieplūstošais gaiss sakarst kodolreaktorā un tiek izmests, radot vilkmi.
Eiropa gatavojas lielās IT kompānijas aplikt ar speciālo nodokli
Eirokomisija sagatavojusi dokumentu, pēc kura lielās IT kompānijas maksās jaunu speciālo nodokli, kas būs 1-5% no apgrozījuma. Nodokļa lielums būs atkarīgs no valstīm, kuras lieto konkrētās kompānijas produktus, kā arī no biznesa ienesīguma un reklāmas ieņēmumiem. Nodokli reizi gadā maksās IT uzņēmumi ar globālo gada ieņēmumu virs 750 milj. EUR pie noteikuma, ka vismaz 10 miljoni nopelnīti Eiropā. Dokumenta projekts izlasāms šeit.
Bils Geitss: Bitkoini nes nāvi!
Pirms dažiem gadiem Microsoft dibinātājs Bils Geitss visai pozitīvi izteicās par kriptovalūtām. Piemēram, 2014. gadā intervijā viņš pauda domu, ka bitkoins ir labāks par parasto naudu, jo "nav nepieciešams fiziski atrasties konkrētā vietā, un lielām transakcijām šī valūta var būt ērta." 2015. gadā - cilvēkiem "jāiet uz bitkoinu revolūciju, kaut arī pats bitkoins nav pietiekami labs."
Android GO - bremzē un uzkaras
Līdztekus standarta Android un Android One Google izlaidusi arī pavisam vājiem viedtālruņiem domāto versiju Android GO. Izstādē MWC 2018 žurnālistiem bija iespēja notestēt pirmo komerciālo viedtālruni Alcatel 1X. Diemžēl pirmie iespaidi ir krasi negatīvi. The Verge redaktors Vlads Savovs atzīmēja, ka viņa eksemplārs uzkārās, kad viņš mēģināja pārvietot ikonu uz darbvirsmas. Ko līdzīgu teica arī žurnālists Džeikobs Kastrenakis: "Tāds lēnīgs, ka likās salauzts." Pēc viņa vārdiem, viedtālrunis bremzēja ik reizi, kad nācās atvērt programmu katalogu. Kamerai bija problēmas ar attēla fiksāciju, bet zvanu numuru panelis haotiski mainīja izšķirtspēju.
Facebook gatavo mūzikas servisu
Marks Cukerbergs atcerējies, ka viņa sociālajam tīklam trūkst nozīmīgas lietas, kura ir pat pašmāju draugiem.lv - iespēja lapā klausīties dziesmas un noskatīties jaunākos mūzikas videoklipus. Tāpēc tika parakstīts līgums ar grupu ICE Services, kuras datubāzē ir 31 miljons dziesmu. Caur ICE autortiesību īpašnieki saņems atlīdzību par mūzikas atskaņošanu portālos Facebook un Instagram, kā arī lietojot Oculus un Messenger.
Zviedrijā piedāvā 10 Gbps internetu par 30 EUR mēnesī
Zviedrijas interneta provaideris Bahnhof sācis piedāvāt privātpersonām rekordātru optiskā interneta pieslēgumu - 10 gigabiti sekundē. Šāds ātrums tiek garantēts gan lejuplādei, gan augšuplādei. Pie tam maciņu īpaši plaši atvērt nenāksies: pirmos 6 mēnešus spēkā iepazīšanās cena ir tikai 298 kronas (30 EUR) mēnesī, kas vēlāk pieaugs līdz 50 EUR. Tā kā šādam datu ātrumam nepieciešamas daudzas inovatīvas tehnoloģijas, pakalpojums tiks ieviests pakāpeniski. Šobrīd to pozicionē kā pilotprojektu.
Microsoft nejauši publicējis Windows 10 ierobežojumus uz ARM
Microsoft šonedēļ nejauši publicējis Windows 10 ierobežojumus uz ierīcēm ar ARM procesoriem. Publikācija ļoti ātri tika izvākta, bet Thurrot.com paguva to nokopēt. Bez tam izrādījās, ka materiāls nokļuvis arī Web Archive. Eksperti gan uzskata, ka ikdienas lietotājam šie ierobežojumi daudz netraucēs. Apskatīsim galveno.